poniedziałek, 6 stycznia 2014

Wyzwanie 365 - podsumowanie projektuWitajcie wierni Blogoczytacze i Weterani Wyzwania 365! :)
Minęło już kilka dni od końca wyzwania, postanowiłem więc pokusić się o kilka statystyk i przemyśleń na temat samego projektu. :)

Mój blog w ciągu jego trwania odwiedziło: 14822 osoby
Najciekawsze słowo kluczowe z którego ludzie trafili na blog: tasiemiec.pl :D
Dla potrzeb wyzwania zrobiłem ok 3000 zdjęć (nie liczę zdjęć które robiłem z innych powodów np. do osobistych projektów lub na zlecenie)
Źródłem odwiedzin natomiast najczęściej było G+ i FB co tylko utwierdza mnie w zdaniu, że social media są dziś podstawą budowania własnej marki.

Co do samego projektu:
- spotkałem w nim rewelacyjnych pełnych pasji ludzi spośród których z kilkoma na pewno będę utrzymywał kontakt,
- przeżyłem w ciągu jego realizacji wiele załamań i skrajnych zmęczeń materiału... fotografowanie codziennie to koszmar!
- sam projekt przetrwał również kryzysy, np po tym jak zdezerterował ojciec dyrektor Paweł Syrjus :)
- wyrobiłem sobie nawyk sięgania po aparat codziennie

Czy poprzez projekt poprawiły się moje umiejętności?
NIE - jeśli polepszyłem się przez ostatni rok to dlatego, że pracował bardzo dużo i intensywnie robiąc w minionym roku ok 60 000 zdjęć, realizując coraz ciekawsze zlecenia i swoje prywatne projekty. To oczywiście nie znaczy, że w ciągu takiego roku nie da się poprawić umiejętności. W projekcie było widać osoby które na prawdę zrobiły solidny krok na przód ale i takie które w trakcie jego trwania nie poprawiły się wcale... czego natomiast jestem pewien i co na prawdę fajnego dał mi projekt to opanowanie narzędzia - po ostatnim roku widzę, że aparat sam chodzi mi w rękach, przyciski wciskają się automatycznie i nic już nie szukam - narzędzie wrosło w rękę i to jest wielka zaleta fotografowania codziennie. :)

Jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim uczestnikom za wspólne wsparcie, bez Was byłoby o wiele trudniej! Życzę wszystkim powodzenia w ich fotograficznej drodze i dużo szczęścia w życiu osobistym i zawodowym! :)

Osoby zainteresowane tym co robię zapraszam na mój fanpage i blog fotograficzny na którym od czasu do czasu opisuję techniki którymi się posługuję.

Pozdrawiam
Krzysztof Czechowski